Subotica 90.7 MHz       Sombor 95.7 MHz       Novi Sad 90.0 MHz       Niš 102,7 MHz

Papa se vratio u Dom svete Marte

Papa se vratio u Dom svete Marte

Nakon kratkog zaustavljanja u bazilici Santa Maria Maggiore (Sveta Marija Velika), papa Franjo je u nedjelju, 23. ožujka oko 13 sati stigao u Dom svete Marte, objavila je agencija SIR.

Papa Franjo napustio je bolnicu Gemelli u koju je primljen 14. veljače zbog obostrane upale pluća i vratio se u Vatikan. Odmah nakon što se pojavio, u invalidskim kolicima, na malom balkonu petoga kata rimske bolnice, uputio se prema Domu svete Marte. Tako je završila Papina četvrta i najduža hospitalizacija u njegovu pontifikatu i započeo dvomjesečni oporavak koji su mu liječnici propisali prilikom zaštićenog otpusta iz Poliklinike Gemelli. Papa Franjo prije izlaska iz rimske bolnice kratko se pozdravio s osobljem bolnice, a potom se pojavio na balkonu kako bi s nekoliko riječi pozdravio stotine vjernika okupljenih na trgu ispred bolnice i udijelio im blagoslov.

Prije nego će se vratiti u Dom svete Marte, Papa je posjetio baziliku Santa Maria Maggiore, kao što to obično čini prije i nakon svakog apostolskog putovanja, te se nakratko zadržao u molitvi pred ikonom Salus Populi Romani, koju Sveti Otac jako štuje. Papa je predao kard. Rolandasu Makrickasu, nadbiskupu koadjutoru bazilike Svete Marije Velike cvijeće da ga stavi ispred Bogorodičine slike Salus Populi Romani.

Foto: REUTERS/Guglielmo Mangiapane/PIXSELL

Izvor: https://ika.hkm.hr/

24 ožujka 2025

Koristimo kolačiće da bismo poboljšali vaše iskustvo. Nastavljajući posetu ove stranice prihvatate našu upotrebu kolačića. Politika privatnosti