Subotica 90.7 MHz       Sombor 95.7 MHz       Novi Sad 90.0 MHz       Niš 102,7 MHz

Papa Franjo moli za ratna područja i potiče na dijalog i pregovore

Papa Franjo moli za ratna područja i potiče na dijalog i pregovore

Bliski istok, Palestina, Izrael, napaćena Ukrajina, Mjanmar: područja su kojih se Papa s posebnom zabrinutošću spomenuo u podnevnom nagovoru nakon molitve Anđeoskoga pozdravljenja, 18. kolovoza, piše KTA.

Apeli za mir na područjima svijeta na kojima vladaju sukobi odjeknuli su danas, 18. kolovoza 2024., s Trga svetoga Petra na kojemu je, u podnevnom nagovoru nakon molitve Anđeoskoga pozdravljenja, papa Franjo ponovno svoje misli posvetio narodima koji ne uspijevaju živjeti u slozi.

Zauzimanje za dijalog i pregovore

U Papinu srcu nije samo stanje na Bliskom istoku i u Ukrajini, nego i napetosti koje ne jenjavaju u Mjanmaru, nekadašnjoj Burmi. Za svaku regiju u kojoj nema mira, Papa je potaknuo na molitvu:

Molimo i dalje da se otvore putovi mira na Bliskom istoku, u Palestini, Izraelu, kao i u napaćenoj Ukrajini, u Mjanmaru i u svakoj ratnoj zoni, uz zauzimanje za dijalog i pregovore te uz uzdržavanje od nasilnih akcija i reakcija.

Neka primjer kongoanskih mučenika podupre mir

Odmah nakon marijanske molitve Sveti se Otac spomenuo beatifikacije u Uviri, u Demokratskoj Republici Kongo, gdje je malo prije Angelusa završila svečana misa tijekom koje su na čast oltara uzdignuti talijanski misionari ksaverijanci Luigi Carrara, Giovanni Didoné i Vittorio Faccin, te Albert Joubert, kongoanski svećenik, ubijeni 28. studenog 1964. godine.

Njihovo je mučeništvo bilo vrhunac života potrošenoga za Gospodina i za braću. Neka njihov primjer i njihov zagovor podupru putove pomirenja i mira za dobro kongoanskoga naroda.

Pozdrav hodočasnicama u svetištu Piekary Šląskie

Na kraju je Papa uputio poseban pozdrav, popraćen apostolskim blagoslovom, ženama i djevojkama okupljenima u svetištu Piekary Šląskie u Poljskoj: „Potičem ih da radosno svjedoče evanđelje u obitelji i društvu“. Spomenuto je svetište mjesto marijanske pobožnosti od 17. stoljeća. Prema tradiciji, hodočašće muškaraca održava se u svibnju, a ženā u kolovozu. Misu je predvodio kardinal Gerhard Müller, koji je u homiliji govorio prizoru žena pod križem te istaknuo da upravo zaustavljanje pod križem čini pravog kršćanina.

19 kolovoza 2024

Koristimo kolačiće da bismo poboljšali vaše iskustvo. Nastavljajući posetu ove stranice prihvatate našu upotrebu kolačića. Politika privatnosti